Aktualności Aktualności

Wizyta edukatorów w Ośrodku Ziemięcice

Pięknego, słonecznego, wakacyjnego dnia 2 sierpnia 2018 r. ekipa edukatorów Nadleśnictwa Brynek w składzie: Patrycja Lasota, Tomasz Mrówka i Jarosław Dudek odwiedziła podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ziemięcicach, działającego w ramach Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym.

 

Była to kolejna wizyta leśnych edukatorów w placówce, z którą łączą nas bardzo przyjazne relacje.         

Wyjazd ten odbył się w ramach współpracy pomiędzy Ośrodkiem a Nadleśnictwem Brynek, która ma już stały charakter.

 

Pomimo faktu, iż Ośrodek w tym roku będzie obchodził dopiero drugie urodziny, praktycznie od samego początku edukatorzy z Brynka są obecni uczestnicząc aktywnie w różnorodnych zajęciach dzieci z ziemięcickiego Ośrodka.

            

Podopieczni z Ziemięcic często goszczą w ciągu roku szkolnego na ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Brynek, jednak z powodu ograniczeń wynikających z niepełnosprawności ruchowej, jednorazowo odwiedzają Nadleśnictwo Brynek w niewielkich, kilkuosobowych grupach wraz z opiekunami.

 

Tym razem, na zaproszenie Pani Sylwii Korfanty-Zdanowskiej - Dyrektor Ośrodka, edukatorzy przyjechali do dzieci. Dla przebywających na koloniach ok. trzydzieściorga dzieci i ich rodziców zorganizowali zajęcia na świeżym powietrzu. Były to głównie zajęcia związane z możliwością aktywizacji zmysłu dotyku i wzroku - przywiezione z nadleśnictwa eksponaty oraz przygotowane ulistnione gałązki owocujących kolorowo drzew i krzewów leśnych, cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców.

 

Uczestnicy spotkania po zakończeniu zajęć  otrzymali nowo wydane mapy turystyczne Nadleśnictwa Brynek.


Nadleśnictwa i inne

RODO

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Nadleśnictwo Brynek

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż