Aktuelles Aktuelles

XL Drużynowe Mistrzostwa Polski w Turystycznych Imprezach na Orientację

W dniach 15 – 17 września 2017r. w miejscowości Niewiesze (powiat gliwicki) odbyły się XL Drużynowe Mistrzostwa Polski w Turystycznych Imprezach na Orientację zorganizowane przez Gliwicki Klub Terenoznawcy „Cyrkino” Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej.

Nadleśnictwo Brynek już od kilku lat wspiera tę dyscyplinę turystyki przy jednoczesnym promowaniu niedocenianych terenów przyrodniczych naszego regionu. Podobnie było i tym razem. Nasza jednostka wspomogła organizatorów zarówno finansowo jak i osobowo – dwoje naszych pracowników pomagało przy organizacji zawodów. Dzięki uprzejmości nadleśniczego wypożyczony został namiot, który rozstawiany był w terenie służąc raz za start raz za metę poszczególnych etapów, a przy okazji chronił uczestników przed opadami deszczu, który nas nie oszczędzał przez wszystkie trzy dni zawodów.

Drużyna, żeby mogła być sklasyfikowana musiała wystawić przedstawicieli w następujących kategoriach: TS (seniorzy), TJ (juniorzy), TM (młodzicy), TR (trasa rowerowa) oraz TK (trasa kajakowa). Po trzech etapach zmagań: dwóch dziennych i jednego nocnego zostały wyłonione najlepsze drużyny.

Mistrzem Polski została drużyna z Podkarpacia, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Torunia a trzecie przedstawiciele Dolnego Śląska.