Zajęcia edukacyjne - wstrzymane

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że ze względu na przebudowę obiektu edukacyjnego zajęcia edukacyjne wraz z zapisami do dnia 30 czerwca 2024 roku zostały wstrzymane.

Zapraszamy do odmienionej sali już niebawem !

Planowane zapisy ruszą od 1 lipca 2024 r. pod nr telefonu 32 285-74-63.

 

Do zobaczenia !


Edukacja

 Jedną z podstawowych funkcji leśnictwa w Polsce w myśl ustawy o lasach jest edukacja leśno – przyrodnicza społeczeństwa. Nadleśnictwo Brynek realizuje ten obowiązek poprzez szereg działań.

 

Misję edukacyjną realizujemy głównie poprzez zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych

Do dyspozycji pozostają:
  • leśna ścieżka poznawcza
  • izba leśna
  • szkółka leśna Brzeźnica
  • śródleśny zespół stawów "Połomia"
  • śródleśne łąki „Wytoki"
  • dolina rzeki Mała Panew
 
 

Ofertę edukacyjną dla zorganizowanych grup (szkoły, przedszkola) znajdą państwo tutaj.

Dodatkowo nadleśnictwo Brynek wydało własnym nakładem przewodniki i foldery dla dzieci i dorosłych o tematyce leśno – dydaktycznej dostępne w naszej siedzibie bezpłatnie.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Czysty Las przy Trasie”

„Czysty Las przy Trasie”

W ubiegły weekend 4 marca odbyła się akcja „Czysty las przy trasie” organizowana we współpracy z Zarządami Dróg Miejskich z Bytomia, Gliwic, Zabrza oraz Urzędu Gminy Tworóg.  Akcja była organizowana w 5 miejscach na terenie nadleśnictwa. Sprzątaliśmy las w: Gliwicach dzielnicy Łabędy, Zabrzu przy ulicy Żniwiarzy, Bytomiu dzielnicy Miechowice i wzdłuż ulicy Dąbrowa Miejska oraz w Brynku.

W sprzątanie zaangażowało się łącznie 85 osób, którzy z leśnikami przeszli po wyznaczonych trasach. Uzbierano łącznie 5 kontenerów śmieci.  Ochotnicy pod koniec zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem na rozgrzanie.

Nadleśnictwo serdecznie dziękuje zaangażowanym w  Zarządom Dróg Miejskich z Gliwic, Zabrza i Bytomia oraz pracownikom Urzędu Gminy Tworóg oraz wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w inicjatywę.

Pomimo wielu akcji organizowanych przez lasy państwowe zaśmiecanie lasu jest wciąż dużym problemem. 80 % odpadów znajdowanych w lasach to śmieci użytkowe, począwszy od opakowań, a skończywszy na meblach.

Każdego roku uprzątnięcie śmieci z lasu kosztuje kilkanaście milionów złotych w skali kraju. 

Propagując podobne inicjatywy sprzątające dajemy przykład młodym ludziom i uczulamy ich na dbanie o otaczającą nas przyrodę.