Standardy Ochrony Małoletnich
Nadleśnictwo Brynek informuje, że z dniem 08.08.2024 r. wchodzi w życie Standard Ochrony Małoletnich zgodnie z zarządzeniem nr 25/2024 z dnia 08.08.2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Brynek.
Zajęcia edukacyjne - wstrzymane
Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, że ze względu na przebudowę obiektu edukacyjnego zajęcia edukacyjne wraz z zapisami do dnia 30 czerwca 2024 roku zostały wstrzymane.
Zapraszamy do odmienionej sali już niebawem !
Planowane zapisy ruszą od 1 lipca 2024 r. pod nr telefonu 32 285-74-63.
Do zobaczenia !
Edukacja
Jedną z podstawowych funkcji leśnictwa w Polsce w myśl ustawy o lasach jest edukacja leśno – przyrodnicza społeczeństwa. Nadleśnictwo Brynek realizuje ten obowiązek poprzez szereg działań.
Misję edukacyjną realizujemy głównie poprzez zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych
- leśna ścieżka poznawcza
- izba leśna
- szkółka leśna Brzeźnica
- śródleśny zespół stawów "Połomia"
- śródleśne łąki „Wytoki"
- dolina rzeki Mała Panew
Ofertę edukacyjną dla zorganizowanych grup (szkoły, przedszkola) znajdą państwo tutaj.
Dodatkowo nadleśnictwo Brynek wydało własnym nakładem przewodniki i foldery dla dzieci i dorosłych o tematyce leśno – dydaktycznej dostępne w naszej siedzibie bezpłatnie.
Asset Publisher
Wspólna akcja sprzątania lasu w otulinie rezerwatu Segiet
Wspólna akcja sprzątania lasu w otulinie rezerwatu Segiet
W dniu 14.05.2025 r. w Nadleśnictwie Brynek odbyła się wyjątkowa akcja sprzątania lasu, zorganizowana wspólnie z Fundacją Srebrne Buki oraz wolontariuszami Banku BNP Paribas. Terenem działań była otulina rezerwatu przyrody Segiet – obszaru cennego przyrodniczo i chętnie odwiedzanego przez spacerowiczów oraz miłośników natury.
W trakcie wydarzenia, dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, udało się zebrać aż 30 worków śmieci. Wydobyto również odpady wielkogabarytowe, które od lat zalegały w lesie, zanieczyszczając środowisko i zagrażając dzikiej przyrodzie.
Warto pamiętać, że każdego roku Lasy Państwowe zbierają kilkanaście tysięcy ton odpadów, na co przeznaczane są miliony złotych z publicznych środków – pieniędzy, które mogłyby posłużyć na ochronę przyrody, edukację ekologiczną czy leśną infrastrukturę turystyczną.
Dlatego każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie. Pokazuje, że wspólnymi siłami – leśników, organizacji społecznych i biznesu – możemy realnie wpływać na poprawę stanu naszego środowiska.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Srebrne Buki oraz wolontariuszom BNP Paribas za udział w akcji i troskę o naszą przyrodę. Dzięki Wam las jest czystszy i bezpieczniejszy dla ludzi i zwierząt.