Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Bliżej Natury

Bliżej Natury

W ubiegłą środę, w ramach akcji Zima w lesie, nasze Nadleśnictwo odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej nr 30 im. Karola Miarki w Rudzie Śląskiej.

W ramach zajęć, dzieci klas IV-VI miały okazję dowiedzieć się między innymi o zimowych zwyczajach zwierząt oraz sposobach ich dokarmiania. Będąc na wycieczce w lesie i korzystając z zimowej aury, dzieci rozpoznawały pozostawione na śniegu tropy zwierząt. Edukowały się także w zakresie rozpoznawania stron świata po charakterystycznych elementach, jakie można zaobserwować w lesie. Są to dla przykładu obrośnięte od północnej strony mchem pnie drzew, czy ustawione na skrzyżowaniach dróg leśnych słupki oddziałowe, z zaznaczonymi stronami świata.

 

Zajęcia obserwowała ekipa telewizji Katowice. Akcja zima w lesie prowadzona przez Nadleśnictwo Brynek, zostanie zaprezentowana w programie Bliżej Natury. jest to telemagazyn ekologiczny, poświęcony zagadnieniom ochrony przyrody i zagrożeniom środowiska naturalnego. Ma charakter edukacyjno-poznawczy i jest skierowany do szerokiego grona odbiorców.