Zajęcia edukacyjne - wstrzymane

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że ze względu na przebudowę obiektu edukacyjnego zajęcia edukacyjne wraz z zapisami do dnia 30 czerwca 2024 roku zostały wstrzymane.

Zapraszamy do odmienionej sali już niebawem !

Planowane zapisy ruszą od 1 lipca 2024 r. pod nr telefonu 32 285-74-63.

 

Do zobaczenia !


Edukacja

 Jedną z podstawowych funkcji leśnictwa w Polsce w myśl ustawy o lasach jest edukacja leśno – przyrodnicza społeczeństwa. Nadleśnictwo Brynek realizuje ten obowiązek poprzez szereg działań.

 

Misję edukacyjną realizujemy głównie poprzez zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych

Do dyspozycji pozostają:
  • leśna ścieżka poznawcza
  • izba leśna
  • szkółka leśna Brzeźnica
  • śródleśny zespół stawów "Połomia"
  • śródleśne łąki „Wytoki"
  • dolina rzeki Mała Panew
 
 

Ofertę edukacyjną dla zorganizowanych grup (szkoły, przedszkola) znajdą państwo tutaj.

Dodatkowo nadleśnictwo Brynek wydało własnym nakładem przewodniki i foldery dla dzieci i dorosłych o tematyce leśno – dydaktycznej dostępne w naszej siedzibie bezpłatnie.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Grzybobranie 2019

Grzybobranie 2019

Jak co roku, gościliśmy u siebie młodych amatorów zbierania grzybów. Siódmego października, po raz kolejny w naszym nadleśnictwie urządziliśmy imprezę o nazwie  „Grzybobranie”. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad pięćdziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tworogu i Szkoły Podstawowej nr 4 z Bytomia, wraz z nauczycielami.

Przed udaniem się do lasu, spotkaliśmy się z uczestnikami w szkole w Tworogu, gdzie wspomogli nas pracownicy SANEPID-u (serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalizm), którzy w krótkiej prezentacji opowiedzieli o zasadach obowiązujących podczas zbierania grzybów, zwrócili uwagę na możliwe pomyłki w rozpoznawaniu gatunków oraz przy okazji, poruszyli ważny temat związany z zagrożeniami ze strony kleszczy żyjących w lesie.

Po tym spotkaniu grzybiarze pod okiem leśników ruszyli do lasu, gdzie znajdowano podgrzybki, kanie, kurki, rydze i prawdziwki. Finał miał miejsce przy siedzibie nadleśnictwa, gdzie na strudzonych czekał poczęstunek, a najlepsi zbieracze – wyłonieni w wyniku komisyjnego ważenia zebranych grzybów – otrzymali nagrody.

Ponieważ grzybów w tym roku bez liku, nastrój uczestników był radosny, pomimo panującego zimna. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji!