News News

Przerwany marsz

W dniu 2 września 2019 r. pracownicy Nadleśnictwa Brynek wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Przerwany Marsz i dokończyli z Panem Zygmuntem Burzyńskim jego  marsz do szkoły przerwany w dniu 01.09.1939 r. przez rozpoczęcie II wojny światowej.

Leśnicy wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku wspólnie z gronem pedagogicznym i uczniami Technikum Leśnego w Brynku oraz zaproszonymi gośćmi, podczas którego Pan Zygmunt Burzyński skierował kilka słów do uczniów, w których podkreślił, że podjął naukę jako osoba dojrzała, lecz nie tylko wiekiem, ale dojrzałością nabytą w czasie okrutnej wojny. W swoich słowach skierowanych do młodego pokolenia leśników namawiał do interesowania się historią, rozmawiania z ludźmi, którzy mogą im opowiedzieć o minionych, nie zawsze łatwych czasach, na koniec życzył wszystkim owocnej nauki.

 

Zygmunty Burzyński- lat 96 emerytowany leśnik, absolwenta Technikum Leśnego w Brynku, którego marsz do szkoły został przerwany 1 września 1939 r., a jego kontynuacja nastąpiła dopiero w 1945 roku, kiedy podjął jako jeden z pierwszych naukę w Technikum Leśnym w Brynku.


Divisions and others

RODO

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Nadleśnictwo Brynek

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż