Zajęcia edukacyjne - wstrzymane

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że ze względu na przebudowę obiektu edukacyjnego zajęcia edukacyjne wraz z zapisami do dnia 30 czerwca 2024 roku zostały wstrzymane.

Zapraszamy do odmienionej sali już niebawem !

Planowane zapisy ruszą od 1 lipca 2024 r. pod nr telefonu 32 285-74-63.

 

Do zobaczenia !


Edukacja

 Jedną z podstawowych funkcji leśnictwa w Polsce w myśl ustawy o lasach jest edukacja leśno – przyrodnicza społeczeństwa. Nadleśnictwo Brynek realizuje ten obowiązek poprzez szereg działań.

 

Misję edukacyjną realizujemy głównie poprzez zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych

Do dyspozycji pozostają:
  • leśna ścieżka poznawcza
  • izba leśna
  • szkółka leśna Brzeźnica
  • śródleśny zespół stawów "Połomia"
  • śródleśne łąki „Wytoki"
  • dolina rzeki Mała Panew
 
 

Ofertę edukacyjną dla zorganizowanych grup (szkoły, przedszkola) znajdą państwo tutaj.

Dodatkowo nadleśnictwo Brynek wydało własnym nakładem przewodniki i foldery dla dzieci i dorosłych o tematyce leśno – dydaktycznej dostępne w naszej siedzibie bezpłatnie.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

„Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”

„Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”

Jak powstaje las? Co to znaczy, że leśniczy jest gospodarzem lasu? Jakie rodzaje drewna pozyskujemy z lasu i do czego są wykorzystywane? Na wszystkie te pytania oraz na wiele innych zagadnień związanych z  pracą w nadleśnictwie oraz o drewnie i jego zastosowaniu dowiedziały się dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu.

W ramach udziału w Festiwalu Dnia Ziemi pt.: „Zainwestuj w swoją planetę” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu edukatorzy z Nadleśnictwa Brynek przeprowadzili warsztaty edukacyjne pn. „Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały jak powstaje las i ile pracy i trudu leśnicy muszą włożyć aby z tego lasu móc pozyskać drewno. Temat samego drewna został także szeroko omówiony, dzieci mogły dotknąć, powąchać, porównać ze sobą poszczególne próbki drewna oraz poznać ich zastosowanie. Na koniec dla uczestników warsztatów przygotowano małe zadanie, dzieci wykonały mini kiełkowniki z nasionami buka i w ramach pracy domowej mają dbać o nasionka aby w przyszłości z nich wyrosły sadzonki, które będą mogły posadzić w własnych ogródkach.