Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

+48 609 559 808

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konkurs Fotograficzny "Odkryj Zielone Płuca Śląska razem z Nadleśnictwem Brynek"

Konkurs Fotograficzny "Odkryj Zielone Płuca Śląska razem z Nadleśnictwem Brynek"

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkusie fotograficznym, który zostanie przeprowadzony podczas wakacyjnej akcji "Odkryj Zielone Płuca Śląska razem z Nadleśnictwem Brynek" edycja II. Akcja dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

Regulamin konkursu wraz z formularzem rejestracyjnym znajduje się w plikach do pobrania poniżej.