Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

„Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”

„Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”

Jak powstaje las? Co to znaczy, że leśniczy jest gospodarzem lasu? Jakie rodzaje drewna pozyskujemy z lasu i do czego są wykorzystywane? Na wszystkie te pytania oraz na wiele innych zagadnień związanych z  pracą w nadleśnictwie oraz o drewnie i jego zastosowaniu dowiedziały się dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu.

W ramach udziału w Festiwalu Dnia Ziemi pt.: „Zainwestuj w swoją planetę” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu edukatorzy z Nadleśnictwa Brynek przeprowadzili warsztaty edukacyjne pn. „Od nasionka do deski, czyli las w życiu codziennym”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały jak powstaje las i ile pracy i trudu leśnicy muszą włożyć aby z tego lasu móc pozyskać drewno. Temat samego drewna został także szeroko omówiony, dzieci mogły dotknąć, powąchać, porównać ze sobą poszczególne próbki drewna oraz poznać ich zastosowanie. Na koniec dla uczestników warsztatów przygotowano małe zadanie, dzieci wykonały mini kiełkowniki z nasionami buka i w ramach pracy domowej mają dbać o nasionka aby w przyszłości z nich wyrosły sadzonki, które będą mogły posadzić w własnych ogródkach.