Wydarzenia Wydarzenia

Plener malarsko-plastyczny

19 października Nadleśnictwo Brynek zorganizowało dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tworogu plener malarsko – plastyczny. W spotkaniu udział wzięły dwie pierwsze klasy w sumie ponad 30 dzieciaków wraz ze swoimi wychowawczyniami i nauczycielem plastyki.

 

Zajęcia tego dnia były podzielone na trzy części. Na wstępie w izbie edukacyjnej zlokalizowanej przy siedzibie nadleśnictwa pierwszaki wyklejały z plasteliny „bajkowe drzewo". Kolejnym punktem pleneru był spacer po leśnej ścieżce dydaktycznej, a że pogoda spisała się na medal, dzieciaki mogły pobiegać, nazbierać kolorowych liści, a przede wszystkim podziwiać piękno polskiej złotej jesieni.

 

Po spacerze uczestniczy zasiedli na ławeczkach i wykonały kredkami bądź mazakami prace plastyczne pt. „Piękny złoty las" – zainspirowane tym co zobaczyły. Prace te następnie zostały wywieszone w izbie edukacyjnej nadleśnictwa i można je podziwiać do dziś.

 

Ostatnia część pleneru przyniosła dzieciom najwięcej frajdy a było to malowanie przez dwie klasy wspólnego drzewa kredą chodnikową na asfalcie przy nadleśnictwie. Na zakończenie warto podkreślić że całe spotkanie miało charakter happeningu, uwieńczone zostało wspólnym posiłkiem – pieczonymi kiełbaskami. Zajęcia plastyczne byłe przeplatane zabawami z animatorem, który na finał spotkania uszczęśliwił maluchy malując im buzie.

 

Nad całością pleneru czuwała czwórka edukatorów  - pracowników Nadleśnictwa Brynek, którzy służyli pomocą i odpowiadali na tysiące pytań zaciekawionych pierwszaków. Szczęśliwe i uśmiechnięte buzie naszych małych gości to najlepsza zapłata za organizację tego spotkania. Do zobaczenia następnym razem!


Nadleśnictwa i inne

RODO

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Nadleśnictwo Brynek

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż