Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Komunikat

Komunikat

w sprawie niewybuchów i niewypałów znajdujących się na terenach leśnych położonych w granicach i sąsiedztwie miasta Gliwice

Brynek, 2014-06-25

 

 

 

Zgodnie  z ustaleniami podjętymi na spotkaniu w dniu 28 kwietnia w Centrum Ratownictwa Gliwice dotyczącego oczyszczenia powierzchni leśnej z niewybuchów i niewypałów pochodzenia wojskowego na obszarze około 1300ha, w lasach Nadleśnictwa Brynek położonych w granicach administracyjnych i sąsiedztwie miasta Gliwice, nadleśnictwo jako zarządca terenu podjęło działania profilaktyczne oznakowując powyższy teren tablicami ostrzegawczymi.

Informujemy, że Nadleśnictwo prowadzi wielotorowe działania w celu likwidacji zagrożenia poprzez oczyszczanie tych terenów z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego oraz ich unieszkodliwienie.

W związku z tym zwrócono się o pomoc do Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojewody Śląskiego , Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wszystkie działania jakie Nadleśnictwo Brynek podejmuje były szczegółowo uzgadniane ze służbami Ratownictwa Miasta Gliwice.

 

 

 

w podpisie:

Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek

mgr inż. Andrzej Stoces

 

Do wiadomości:

1.        Prezydent Miasta Gliwice  zp1@um.gliwice.pl

2.        strona internetowa nadleśnictwa Brynek

3.        Biuletyn Informacji Publicznej Nadleśnictwa Brynek

4.        Centrum Ratownictwa Gliwice crg@poczta.crg.gliwice.pl