Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Akcja Czyste Szlaki

Akcja Czyste Szlaki

W dniu 20 marca na terenie leśnictwa Łabędy graniczącym z ogródkami działkowymi od ulicy Granicznej do Jałowcowej w Gliwicach odbył się Finał II Akcji Czyste Szlaki. Wydarzenie miało formę rodzinnej gry terenowej, polegającej na orientowaniu się w terenie i odnajdywaniu ukrytych punktów, a przy okazji zbieraniu napotkanych na drodze śmieci.

Organizatorem wydarzenia była Rada Osiedlowa osiedla Obrońców Pokoju w Gliwicach.

 W akcji udział wzięły 23 rodzinne drużyny, łącznie ok 100 osób. Łącznie zebrano 25 worków śmieci, opony oraz drewniane palety.

Osobą reprezentującą Nadleśnictwo Brynek była Patrycja Lasota – podleśniczy Leśnictwa Łabędy. Nadleśnictwo podarowało uczestnikom gadżety oraz mapki turystyczne, zaopatrzyło także w rękawice ochronne i worki na śmieci oraz zorganizowało wywóz zebranych odpadów.    

Dziękujemy bardzo organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za udział w akcji.