Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Śląski Festiwal nauki za nami

Śląski Festiwal nauki za nami

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem kilkoma zdjęciami z wydarzenia. Serdecznie dziękujemy za liczny udział i zainteresowanie naszym stoiskiem. Nadleśnictwo Brynek wraz z innymi jednostkami z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, w tym roku przygotowało  między innymi warsztaty z budowania budek lęgowych, prezentacje dotyczące pszczół oraz możliwość zważenia i rozpoznawania różnych gatunków drzew. Dodatkowo można było się zrelaksować przy bilardzie holenderskim.

Tematy poruszane z naszymi edukatorami dotyczyły głównie choinek oferowanych przez Lasy Państwowe i gospodarowania w Puszczy Białowieskiej. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Państwa wątpliwości oraz wyjaśnić wszystkie interesujące zagadnienia związane z funkcjonowaniem Lasów Państwowych.