Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Czy mogę wjechać samochodem do lasu?

Zasady udostępniania lasów są precyzyjnie opisane w rozdziale 5. Ustawy o lasach.  Wynika z niej, że ruch motorowerem, pojazdem silnikowym (samochodem, motocyklem czy quadem), a także zaprzęgiem konnym dopuszczalny jest tylko drogami publicznymi. Każdym pojazdem można wjechać do lasu drogą leśną tylko wtedy, gdy jest wyraźnie ona oznaczona drogowskazami dopuszczającymi ruch (np. wskazany jest kierunek i odległość dojazdu do miejscowości, ośrodka wypoczynkowego czy parkingu leśnego). Nie dotyczy to inwalidów, którzy poruszają się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Uwaga! Na drogach leśnych nie muszą być ustawione szlabany i znaki zakazujące poruszania się po nich, gdyż zakaz ten wynika wprost z zapisów ustawy o lasach. Obowiązuje on cały rok, nie tylko w okresie zagrożenia pożarowego.

Także jazdę konną po lesie ustawa dopuszcza tylko drogami wyznaczonymi przez właściwego nadleśniczego.

Wszystkie te przepisy nie dotyczą pracowników nadleśnictw w czasie wykonywania obowiązków służbowych, właścicieli lasów w ich własnych lasach, osób wykonujących i kontrolujących gospodarkę leśną, służb ratujących zdrowie i mienie ludzkie (policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe), myśliwych wykonujących zadania gospodarcze oraz właścicieli pasiek zlokalizowanych w lasach.

Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna?

Nie ma, niestety, jednolitego i czytelnego systemu oznakowania dróg publicznych biegnących przez lasy. Jest to obowiązek zarządcy drogi, który powinien oznakować drogę zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o lasach. Najlepiej kierować się ogólną zasadą wjeżdżania samochodem do lasu tylko tam, gdzie wyraźnie pozwalają na to znaki drogowe. Zgodnie z ustawą o lasach nie ma obowiązku oznakowania znakami zakazu dróg, gdzie nie wolno wjeżdżać. Należy zatem stosować zasadę, że droga nieoznakowana nie jest dopuszczona do ruchu.

Nadleśnictwa ustawiają tablice informacyjne z drogami wyznaczonymi do ruchu i miejscami parkingowymi. Można także szukać takich informacji w urzędach gmin i punktach informacji turystycznej.

Gdzie zostawić samochód wybierając się do lasu?

Wybierając się do lasu należy samochód pozostawić w miejscu oznaczonym jako parking lub miejsce postojowe. Zgodnie z art. 29 ustawy o lasach tylko tam można bezpiecznie parkować. Każde nadleśnictwo przygotowuje sieć parkingów leśnych oraz miejsc parkowania pojazdów. Informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej nadleśnictwa. Najłatwiej na nią trafić wpisując adres www.lasy.gov.pl, a potem wybierając odpowiednią dyrekcję regionalną i nadleśnictwo.  

Nie należy pozostawiać samochodów przed szlabanami i na poboczach dróg, nawet jeśli są one dopuszczone do ruchu, ponieważ utrudnia to ich gospodarcze wykorzystanie.

Czy strażnik leśny może zatrzymać samochód i wylegitymować kierowcę?

Strażnik leśny, podobnie jak inni pracownicy Służby Leśnej, którzy mają uprawnienia strażnika leśnego, mogą, zgodnie z art.29c Ustawy prawo o ruchu drogowym, zatrzymywać pojazdy i legitymować kierowców na terenie lasów. Jeżeli kierowca pojazdu nie zastosował się do przepisów i znaków drogowych dotyczących zakazu wjazdu, zatrzymywania się i postoju obowiązujących na terenie lasów musi liczyć się z tym, że strażnik leśny może go zatrzymać, wylegitymować i wydać polecenie co do zachowania się na drodze. Jeżeli samochód przewozi drewno lub zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierowca popełnił w lesie przestępstwo, strażnik leśny może zatrzymywać pojazd do kontroli także poza terenem leśnym.

Zgodnie z zapisami ustawy o lasach strażnik leśny ma także prawo do legitymowania innych osób, np. świadków wykroczeń i przestępstw, nakładania oraz pobierania grzywien (mandatów karnych), odbierania za pokwitowaniem przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub wykroczenia oraz narzędzi i środków służących do ich popełnienia.

Należy się liczyć także z tym, że wobec osób uniemożliwiających kontrolę strażnik leśny ma prawo stosować środki przymusu bezpośredniego łącznie z użyciem broni.

Czy strażnik leśny może nałożyć mandat?

Strażnik leśny i pracownik Służby Leśnej mający uprawnienia strażnika np. leśniczy,  ma prawo do nałożenia grzywny w formie mandatu karnego o wysokości od 20 do 500 złotych. Grzywny są nakładane za wykroczenia określone w kodeksie wykroczeń (np. wjazd i parkowanie pojazdu w miejscu niedozwolonym, niszczenie grzybów i grzybni, płoszenie, zabijanie dzikich zwierząt, niszczenie lęgów ptasich mrowisk itd.), w ustawie o ochronie przyrody (np. wypalanie roślinności, uszkadzanie drzew i krzewów) oraz za wykroczenia określone w prawie łowieckim.

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie stanowi, że grzywny są nakładane w zasadzie w formie mandatu kredytowanego, wręczanego sprawcy wykroczenia za pokwitowaniem odbioru. Mandat staje się prawomocny po pokwitowaniu jego odbioru przez ukaranego, a należność grzywny należy uiścić w terminie 7 dni na konto widniejące na blankiecie mandatu.

W przypadku gdy sprawcą wykroczenia jest osoba czasowo przebywająca na terenie naszego kraju lub osoba nie mająca stałego miejsca zamieszkania i pobytu, nakłada się mandat karny gotówkowy. W takiej sytuacji należność wpłaca się od razu osobie, która nałożyła mandat.

W sytuacji, gdy wyrządzona szkoda jest znaczna (np. skradziono drewno, zniszczono fragment lasu, budowlę lub urządzenie) i kwalifikuje się to do wyższej kary niż pięćsetzłotowy mandat, strażnik leśny występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie i pełni rolę oskarżyciela publicznego. Wtedy grzywnę nakłada sąd, który dodatkowo może także orzec np. wypłacenie nawiązki za spowodowaną szkodę.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

ZAPYTANIE OFERTOWE

ZAPYTANIE OFERTOWE

Brynek,  15.04.2024 r.

Zn. spr.: SA.20.10.2023

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

            Prosimy o złożenie oferty na wykonanie dokumentacji projektowej dla  budynku wolnostojącego kancelarii leśniczego podwójnej wraz z  zagospodarowaniem i ogrodzeniem terenu, budową zjazdu, parkingiem dla 7 samochodów zlokalizowanym przed ogrodzeniem od strony ulicy, utwardzeniem odcinka drogi wzdłuż miejsc parkingowych przestrzenią manewrową i dojściem pieszym, oraz budową zewnętrznej instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacji sanitarnej.

Lokalizacja:

  1. Gliwice ul. Toszecka dz. nr ewidencyjny 44 w obrębie Przyszówka Las w Powiecie Miejskim Gliwice.
  2. Wg podziału administracji leśnej Nadleśnictwo Brynek, leśnictwo Łabędy, oddział 744 l. Przedmiotowa działka nie jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego  Miasta Gliwice.

 

I.   ZAKRES OPRACOWANIA OBEJMUJE:

 

  1. Badania geotechniczne
  2. Projekt zagospodarowania działki
  3. Projekt architektoniczno-budowlany wraz z uzgodnieniami, opinią geotechniczną oraz charakterystyką energetyczną 5 egz. + wersja elektroniczna
  4. Projekty techniczne 5 egz. + wersja elektroniczna
  5. Kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót. 2 egz. + wersja elektroniczna
  6. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych 2 egz. + wersja elektroniczna
  7. Pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót, ( 3 pobyty na budowie)

Budynek należy zaprojektować  na podstawie opisu przedstawionego  w  Programie Funkcjonalno-Użytkowym, który jest załącznikiem do niniejszego zapytania.

II.   STOSOWANIE OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA BUDOWLANEGO:

 

1. Dokumentacja projektowa powinna spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii  z dnia 20.12.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych  oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2021.2454).

2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - Dz.U. 2004 nr 130 poz. 1389

3. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej Dz.U.2015 poz.37

 

III.   ISTOTNE ELEMENTY PROJEKTU

 

1.    Projekt zagospodarowania działki lub terenu - zgodnie z wymogami prawa .

 

2.   Geotechniczne warunki posadowienia.

 

2.1.  Budynki energooszczędne o konstrukcji szkieletu drewnianego lub drewnopochodnego bez podpiwniczenia należy budować w miarę możliwości na płycie fundamentowej.

2.2.  Wykonać badanie geotechniczne gruntu.

 

3.   Projekt wykonawczy

 

3.1 Płyta Fundamentowa

1. Część opisowa:

            a. ewentualna ilość gruntu, który musi zostać wymieniony;

            b. stopień zagęszczenia i grubość warstwy kruszywa pod płytą.

2. Zaleca się rozdzielić warstwy gruntu rodzimego od warstwy kruszywa pod płytą geowłókniną.

 

3. Projekt Wod-Kan powinien uwzględniać instalacje poprowadzone w warstwach podbudowy pod płytą             fundamentową.

4.Wyniesienie płyty ponad poziom gruntu nie mniej niż 30 cm (w uzasadnionych przypadkach można     stosować inne rozwiązania);

5.Należy zaprojektować :

  • opaskę dookoła budynku z kruszywa przepuszczającego wodę;
  • izolację pionową i poziomą z XPS;
  • w miarę potrzeb rozprowadzenie instalacji wodnych, elektrycznych, kanalizacyjnych i ogrzewania podpodłogowego w warstwie betonu (projekt instalacji);
  • przepusty na dorowadzenie instalacji do pomieszczeń;
  • zbrojenie obwodowe i poziome– zgodnie z obliczeniami statycznymi;
  • dokładność płyty betonowej po zatarciu: +/- 5mm na długości 10 m.

 

6.  Projekt płyty fundamentowej (część rysunkowa);

            - przekrój pionowy;

            - rzut zbrojenia;

  • detale zawierające materiały z części opisowej;

 

3.2 Ściany zewnętrzne i wewnętrzne budynku

 

            1. Ze względu na specyfikę ściany zewnętrznej należy bezwzględnie zastosować systemy otwarte dyfuzyjnie czyli warstwy zewnętrzne o niskim oporze dyfuzyjnym, warstwy wewnętrzne o odpowiednio wyższym oporze dyfuzyjnym tak aby zapewniły ochronę przed kondensacją pary wodnej w przegrodzie oraz szczelność powietrzną.

            2. Pomiędzy podwaliną a fundamentem należy zastosować hydroizolację oraz masę wypełniającą wyrównującą nierówności fundamentu. W zależności od potrzeb należy zastosować dodatkowo hydroizolacje pionową.

            3. Zaprojektować zewnętrzny system zacieniania okien od strony południowej i zachodniej (lub wszystkich) z kasetą natynkową lub zewnętrzną do zabudowy (tak aby zachować szczelność powietrzną budynku).

            4. W projekcie należy zamieścić rysunki zawierające w szczególności detale:

  • sposobu mocowania ściany do płyty fundamentowej;
  • sposoby połączenia:

          o ścian z innymi elementami budynku;

          o stolarki (drzwi, okna), z konstrukcją ściany, płytą elewacyjną, paroizolacją;

          o mocowanie systemu zacieniania okien do ściany zewnętrznej;

  • detale połączeń paroizolacji z innymi elementami budynku;
  • przejścia instalacji technicznej przez ściany zewnętrzne;
  • uszczelnienia hydroizolacyjne powierzchni podparapetowej;
  • instalacje elektryczne należy poprowadzić w peszlach samogasnących.

 

            5. Część rysunkowa powinna zawierać co najmniej:

                        - układy ścian z rozmieszczeniem elementów konstrukcyjnych;

                        - przekroje (przez ścianę, okno, drzwi, inne);

                        - detale połączeń wraz z przejściem paroizolacji i hydroizolacji.

  1. Należy opisać kolejność prac podczas montażu.

 

3.3 Strop nad parterem

 

            1. Elementy konstrukcyjne stropu należy wykonać w oparciu o obliczenia statyczne.

            2. Płyty sufitowe należy zamocować na odpowiedniej podkonstrukcji.

            3. Należy zaplanować przejścia kanałów wentylacyjnych oraz pozostałych instalacji          technicznych w przestrzeni stropu.

            4. W projekcie należy zamieścić rysunki zawierające co najmniej detale:

  • posadowienia stropu na ścianach nośnych;
  • przejścia paroizolacji pomiędzy kondygnacjami;
  • połączenie płyt elewacyjnych w przestrzeni stropu.

            6. Część rysunkowa powinna zawierać:

  • rzut elementów konstrukcyjnych stropu;
  • przekroje;
  • detale połączeń wraz z przejściem paroizolacji i hydroizolacji

            7. Należy opisać kolejność prac podczas montażu.

 

3.4 Dach

            1. Konstrukcję dachów należy projektować w taki sposób aby zminimalizować siły poziome        działające na ściany zewnętrzne .

            2. W przypadku poddaszy użytkowych płyty sufitowe należy zamocować na odpowiedniej             podkonstrukcji.

            3. Należy zaplanować przejścia kanałów wentylacyjnych, kominów spalinowych i dymowych      oraz pozostałych instalacji technicznych przez wszystkie warstwy dachu oraz uszczelnić w       połączeniu z paroizolacją i izolacją nakrokwiową.

            4. W projekcie należy zamieścić rysunki zawierające w szczególności detale:

  • posadowienia dachu na ścianach nośnych;
  • połączenia paroizolacji ze ścianą zewnętrzną;
  • połączenia płyt elewacyjnych z izolacją nakrokwiową;
  • mocowania obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych;
  • okna połaciowe - montaż i sposób połączenia z paroizolacją i izolacją nakrokwiową.

            5. Część rysunkowa powinna zawierać co najmniej:

  • rzut elementów konstrukcyjnych dachu;
  • przekroje
  • detale połączeń wraz z przejściem paroizolacji i hydroizolacji

            6. Należy opisać kolejność prac podczas montażu.

 

3.5 Projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej,  oraz CO

 

            1. Rozmieścić instalacje ciepłej i zimnej wody w warstwie izolacji termicznej pod posadzką.

            2. Zaprojektować przepusty na przyłącza instalacyjne.

            3. Instalacje kanalizacyjne należy projektować w warstwach podbudowy płyty fundamentowej.

            4. Przejścia instalacji teletechnicznej przez ściany zewnętrzne.

            5. Dopasować system dystrybucji ciepła do lokalnych możliwości z uwzględnieniem zasad           szczelności powietrznej budynku oraz mechanicznej wentylacji.

            6. Rozmieścić instalacje z uwzględnieniem przekrojów.

            7. Część rysunkowa powinna zawierać co najmniej:

  • rzuty wszystkich instalacji budynku – powinny uwzględniać rzeczywiste przekroje rur i kanałów instalacji CO, wod-kan i wentylacji mechanicznej z rekuperacją;
  • rozmieszczenie i połączenie urządzeń;
  • detale kolizji z elementami konstrukcyjnymi;
  • detale przejścia przez warstwy paroizloacji i hydroizolacji.

            8. Należy opisać kolejność prac podczas montażu.

 

3.6 Elewacja budynków drewnianych  

 

            1. Warstwa zbrojąca wykonana z zaprawy mineralnej wzmocnionej włóknem szklanym    spełniającą poniższe parametry:

  • sucha zaprawa mineralna,
  • do aplikacji ręcznej i maszynowej,
  • odporna na występowanie rys, skurczowa,
  • przyczepność zaprawy do wełny drzewnej ≥ 0,08 MPa,
  • klasa reakcji na ogień A2-s1, d0,
  • nasiąkliwość wodą: klasa W 2,
  • współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej μ ≤ 25.

            2. Zalecane jest stosowanie akcesoriów  takich jak:   profile startowe, profile nad okienne,            narożniki, profile okienne i drzwiowe z uszczelką elastyczną, profile dylatacyjne.

            3. Siatka zbrojąca z włókna szklanego o zalecanych parametrach:

  • tkanina z włókna szklanego,
  • splot gazejski,
  • odporna na deformacje kształtu,
  • impregnowana przeciwalkalicznie,
  • wielkość oczek 6,0 x 6,0 mm,
  • ciężar powierzchniowy ≥ 155 g/m2 ,

Siły zrywające [N/mm] wzdłuż osnowy i wątku dla próbek przechowywanych 28 dni: w warunkach laboratoryjnych

≥ 28

w roztworze alkalicznym (1g NaOH + 4 g KOH + 0,5g Ca(OH)2 / 1 dm3)

≥ 25

 

            4. Tynk silikonowy o ziarnie 1,5  mm wzmocniony włóknem.

            5. Izolacje płyty fundamentowej i ścian budynku narażonych na działanie wody rozpryskowej     należy zazbroić zaprawą odporną na działanie wilgoci.

            8. Elewacje można projektować również jako wentylowane:

  • na podkonstrukcji drewnianej wykończone (deską szalówką lub innymi profilami z drewna, płytami włóknowo-cementowymi barwionymi w masie, płytami włóknowo-cementowymi wykończonymi tynkiem),
  • na podkonstrukcji stalowo - aluminiowej wykończonej panelami szklanymi lub kamieniem naturalnym.

 

IV   WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

 

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie – nie wymaga potwierdzenia spełniania tego warunku; Zamawiający uzna ten warunek za spełniony na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;

2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie – nie wymaga potwierdzenia spełniania tego warunku; Zamawiający uzna ten warunek za spełniony na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;

3. zdolności technicznej lub zawodowej – określenie warunków:

 

a) wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, przy czym Zamawiający uzna za odpowiadającą usługę polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowej budynku  o szkieletowej konstrukcji drewnianej wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi, teletechnicznymi i wentylacyjnymi powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 80 m2, kubaturze nie mniejszej niż 450 m3 oraz wartości co najmniej 20 tyś. zł brutto;

b) wykonawca musi wykazać, że przy realizacji zamówienia będzie dysponował następującymi osobami:

  1. architektem z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń;
  2. konstruktorem z uprawanieniami do projektowania, posiadającym dorobek w projektowaniu obiektów w technologii drewnianej – min. 1 obiekt.
  3. projektantem z uprawnieniami do projektowania w zakresie instalacji sanitarnych,
  4. projektantem z uprawnieniami do projektowania w zakresie innstalacji elektrycznych

 

W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca składa:

a) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy – potwierdzający, że Wykonawca wykonał co najmniej jedną usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, przy czym Zamawiający uzna za odpowiadającą usługę polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowej budynku  o szkieletowej konstrukcji drewnianej wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi, teletechnicznymi i wentylacyjnymi powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 80 m2, kubaturze nie mniejszej niż 450 m3 oraz wartości co najmniej 10 tyś. zł brutto;

 

b) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zmówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

 

Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. W takiej sytuacji Wykonawca musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zmówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zmówienia.

 

V KRYTERIA OCENY OFERT

 

Cena 100 %

 

      VI  TERMIN WYKONANIA

 

            Termin wykonania zamówienia:  trzy miesiące od podpisania umowy.

            Oferta cenowa winna zawierać:

  • cenę ofertową netto i brutto
  • oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
  • wykaz wykonanych projektów dla potwierdzenia zdolności technicznej lub zawodowej
  • dane adresowe oferenta: nazwa firmy, adres, NIP, Regon,  nr telefonu, e-mail

 

            VII   TERMIN I MIEJSCE ZŁOŻENIA OFERTY

 

Ofertę prosimy dostarczyć do siedziby Nadleśnictwa  w Brynku, ul. Grabowa 3, lub przesłać mailem na adres brynek@katowice.lasy.gov.pl  do dnia 25.04.2024 r. do godz. 10.00

 

Nadleśnictwo zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania bez podania przyczyn.

 

Załączniki:

  1. Program funkcjonalno-użytkowy,
  2. Plan sytuacyjny
  3. Decyzja o warunkach zabudowy
  4. Mapa do celów projektowych
  5. Warnki przyłączenia do sieci wodociągowej
  6. Warunki przyłączenia do sieci energetycznej

 

 

 

Z poważaniem,

Janusz Wojciechowski

Nadleśniczy

  

/podpisano elektronicznie/